ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH ORAZ SPRZĘTU RTV I AGD

Zakład Gospodarki Komunalnej w Więcborku  informuje, że  na terenie Gminy Więcbork odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD oraz odpadów wielkogabarytowych z nieruchomości zamieszkałych.

Zbiórka przeprowadzona zostanie dla poszczególnych miejscowości w dniach :

  • 11.10.2021r. (PONIEDZIAŁEK) SYPNIEWO, DOROTOWO, ADAMOWO, WYMYSŁOWO, WILCZE JARY, FRYDRYCHOWO, JELEŃ
  • 12.10.2021r. (WTOREK)– MIASTO WIĘCBORK

     Zainteresowanych mieszkańców prosimy o dokonanie zgłoszenia w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Więcborku najpóźniej 2 dni przed planowaną zbiórką w danym rejonie, pod numerem telefonu (52) 389-70-10  oraz do 14ego października (dot. zbiórki w drugiej połowie miesiąca) pod numerem 601-869-180  w  godzinach od 8  do 13 lub na adres e-mail:  joanna@zgkwiecbork.pl. Po uprzednim zgłoszeniu odpady należy wystawić w dniu zbiórki, najpóźniej  do godz. 7.00 w łatwo dostępne miejsce przed ogrodzenie posesji celem sprawnego przeprowadzenia zbiórki.  Odpady niezgłoszone oraz wystawione po terminie  nie będą odebrane. Osoba do kontaktu: Joanna Tereszkiewicz

Rodzaje odpadów OBJĘTYCH zbiórką: 

Stoły, szafki, krzesła, sofy, fotele, dywany, wykładziny, materace, kołdry,  torby podróżne, poduszki,  

doniczki, wiadra, zabawki dużych rozmiarów, radia, komputery, drukarki, telewizory, żelazka, pralki, lodówki itp. Inne odpady poza wymienionymi nie będą odbierane.

Informujemy, iż zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 11 września 2015r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym art. 35 odbierany będzie tylko sprzęt kompletny (Dz. U. z 2018r.,poz. 1466 z późn. zm.).

Rodzaje odpadów NIEOBIĘTYCH zbiórką:

Wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak deski drewniane, drzwi, belki, panele, ramy okienne, wanny, umywalki, muszle toaletowe, płytki, odpady zielone, opakowania po farbach, odpady samochodowe, opony.

Odpady odebrane zostaną bezpłatnie przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Więcborku, w ramach comiesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.