Zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz sprzętu AGD i RTV

Zakład Gospodarki Komunalnej w Więcborku informuje, że od dnia 27 września 2023r. na terenie Gminy Więcbork odbędzie się objazdowa zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD oraz odpadów wielkogabarytowych dla mieszkańców z nieruchomości zamieszkałych, w ramach comiesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 • 27 wrzesień 2023r. -MIASTO WIĘCBORK
 • 28 wrzesień 2023r. -SYPNIEWO,DOROTOWO,ADAMOWO,WYMYSŁOWO,WILCZE JARY,FRYDRYCHOWO,JELEŃ, WITUNIA, ZAKRZEWSKA OSADA
 • 29 wrzesień 2023r. -ZABARTOWO, PĘPERZYN, ŚMIŁOWO, RUNOWO KRAJEŃSKIE, RUNOWO MŁYN, RUNOWO KOLONIA, ZGNIŁKA, PUSZCZA, KATARZYNIEC, CZARMUŃ, BORZYSZKOWO, KLARYNOWO, GÓROWATKI, LUBCZA, ZAKRZEWEK, NOWY DWÓR, DALKOWO, SUCHORĄCZEK, JASTRZĘBIEC, KAROLEWO, MŁYNKI

  Zainteresowanych prosimy o dokonanie zgłoszenia (mieszkańcy z terenów wiejskich) w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Więcborku najpóźniej 2 dni przed planowaną zbiórką w danym rejonie, pod numerem telefonu (52) 389-70-10 i 601-869-180 w godzinach od 8 do 14 lub na adres e-mail: joanna@zgkwiecbork.pl . Po uprzednim zgłoszeniu odpady należy wystawić w dniu zbiórki, najpóźniej do godz. 7.00 w łatwo dostępne miejsce przed ogrodzenie posesji celem sprawnego przeprowadzenia zbiórki. Osoba do kontaktu: Joanna Tereszkiewicz.

  ODBIERANE BĘDĄ:
 • stoły, szafki, krzesła, sofy, fotele, dywany, wykładziny, materace, kołdry, torby podróżne, poduszki, doniczki, wiadra, zabawki dużych rozmiarów, radia, komputery, drukarki, telewizory, żelazka, pralki, lodówki itp.

  Informujemy, iż zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 11 września 2015r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym art. 35 odbierany będzie tylko sprzęt kompletny (Dz. U. z 2022r.,poz. 1622 z późn. zm.).Odpady wystawione po terminie nie będą odebrane.

  Odpady, których podczas akcji NIE WYSTAWIAMY to:
 • części budowlane i sanitarne takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, wanny, umywalki, muszle toaletowe, płytki, papa, styropian oraz odpady zielone , opakowania po farbach, odpady samochodowe, opony, odpady z działalności rolniczej.

  Dbajmy o środowisko. Nie wyrzucajmy odpadów do lasu. Skorzystajmy ze zbiórki.