DARMOWA WIOSENNA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH ORAZ SPRZĘTU RTV I AGD

Zakład Gospodarki Komunalnej w Więcborku informuje, że na terenie Gminy Więcbork odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD oraz odpadów wielkogabarytowych dla mieszkańców z nieruchomości zamieszkałych, w ramach comiesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

TERMIN ODBIORUMIEJSCOWOŚĆ
24 MAJ 2023r.MIASTO WIĘCBORK
25 MAJ 2023r.SYPNIEWO,DOROTOWO,ADAMOWO,WYMYSŁOWO,WILCZE JARY,FRYDRYCHOWO,JELEŃ, WITUNIA, ZAKRZEWSKA OSADA
26 MAJ 2023r.ZABARTOWO, PĘPERZYN, ŚMIŁOWO, RUNOWO KRAJEŃSKIE, RUNOWO MŁYN, RUNOWO KOLONIA, ZGNIŁKA, PUSZCZA, KATARZYNIEC, CZARMUŃ, BORZYSZKOWO, KLARYNOWO, GÓROWATKI, LUBCZA, ZAKRZEWEK, NOWY DWÓR, DALKOWO, SUCHORĄCZEK, JASTRZĘBIEC, KAROLEWO, MŁYNKIKI

Zainteresowanych prosimy o dokonanie zgłoszenia (mieszkańcy z terenów wiejskich) w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Więcborku najpóźniej 2 dni przed planowaną zbiórką w danym rejonie, pod numerem telefonu (52) 389-70-10  i  601-869-180  w  godzinach od 8  do 14 lub na adres e-mail:  joanna@zgkwiecbork.pl .

Po uprzednim zgłoszeniu odpady należy wystawić w dniu zbiórki, najpóźniej do godz. 7.00 w łatwo dostępne miejsce przed ogrodzenie posesji celem sprawnego przeprowadzenia zbiórki.

Odpady wystawione po terminie nie będą odebrane.  
Osoba do kontaktu: Joanna Tereszkiewicz

Do odpadów wielkogabarytowych oraz sprzętu rtv i agd zaliczamy m.in.:

Stoły, szafki, krzesła, sofy, fotele, dywany, wykładziny, materace, kołdry, torby podróżne, poduszki,
doniczki, wiadra, zabawki dużych rozmiarów, radia, komputery, drukarki, telewizory, żelazka, pralki, lodówki itp.

Informujemy, iż zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 11 września 2015r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym art. 35 odbierany będzie tylko sprzęt kompletny (Dz. U. z 2018r.,poz. 1466 z późn. zm.).

Wszelkiego rodzaju części budowlane i sanitarne takie jak deski drewniane, belki, panele, ramy okienne, wanny, umywalki, muszle toaletowe, płytki, papa, styropian oraz odpady zielone , opakowania po farbach, odpady samochodowe, opony, odpady z działalności rolniczej- NIE BĘDĄ ODBIERANE.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców Gminy Więcbork do skorzystania ze zbiórki.